خلاصه » درباره‌ما » تاریخچه

تاریخچه


 

مروری بر عملکرد ما

 

۱۳۴۳

صنایع فلزی رقابی که بعداً به ماشین سازی رقابی و سپس به شرکت ماشین سازی خاورپرس تغییر نام داد، تاسیس شد و در رشته صنایع فلزی اداری، آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت خود را آغاز نمود.

۱۳۶۰

ضمن تغییر نام به ماشین سازی رقابی، فعالیت شركت از صنایع فلزی به ساخت پرسهای مكانیكی(ضربه‌ای) تغییر نمود. برخلاف دیگر سازندگان پرس در كشور كه تا آن زمان به صورت كاملاً تجربی و سنتی اقدام به ساخت پرس مكانیكی می‌نمودند، این شركت محاسبات علمی و مهندسی را مبنای كار قرار داد و موفق شد به سرعت در تولید پرسهای مكانیكی با كیفیت برتر از دیگر سازندگان پیشی گرفته، بخش اعظم نیاز كشور را تامین نماید.

تاریخچه

 

۱۳۶۴

با هدف توسعه كمی و كیفی محصولات ضمن افزایش سرمایه در گردش نام شركت به شركت خاور پرس تغییر نمود.

 

۱۳۶۶

برای اولین بار در كشور خـاورپرس نسل جدید پرسهای مكانیكی مجهز به كلاچ و ترمز نیوماتیك را تولید و به بازار عرضه نمود كه برخلاف نسل قبلی پرسهای مكانیكی ایمنی بالای اپراتور را تامین نموده، احتمال بروز حوادث حین کار را به حداقل می رساند. 

۱۳۷۰

به پیشنهاد مشتریان ساخت پرسهای هیدرولیك با كیفیت برتر در دستور كار این شركت قرار گرفت كه موفق شد همانند پرسهای مكانیكی به سرعت اعتماد جامعه صنعتی كشور را به خود جلب نماید.

۱۳۷۵

در این سال برای اولین بار در كشور پرسهای پردور High Speed همراه با تجهیزات اتوماسیون در شركت خـاورپـرس طراحی و ساخته شد.

۱۳۷۸

مدل بهینه شده پرسهای مكانیكی C فریم با ظرفیت 80 تن طراحی و به تولید رسید.

۱۳۸۰

برای اولین بار در كشور طراحی و ساخت پرسهای مكانیكی دو مرحله‌ایDouble Action در شركت خـاورپـرس با موفقیت به اجرا در آمد.

تاریخچه

 

۱۳۸۱

بهره برداری از سایت جدید كارخانه خـاورپرس واقع در كمالشهر كرج آغاز شد. سالنهای مرتفع تولید به وسعت بیش از 15 هزار مترمربع، جرثقیلهای سقفی با قابلیت جابجایی 100 تن بار و ماشین آلات جدید نصب شده در این مجموعه، امكان ساخت انواع پرس تا ظرفیت 5000 تن را فراهم نمودند.

۱۳۸۲

برای اولین بار فیدرهای الكترونیكی در این شركت ساخته شد. با هدف انتقال دانش فنی، این شركت با یك كمپانی معتبر ژاپنی در ساخت پرسهای 600، 800 و 1500 تن مکانیکی (خط G2 پژو 206 ایران خودرو) مورد سفارش شركت تام ایران خودرو همكاری نمود.

۱۳۸۳

واحد طراحی و مهندسی این شركت به نرم افزار قدرتمند Pro Engineer مجهز شد. طراحی و ساخت پرسهای Transfer برای اولین بار در کشور انجام شد.

۱۳۸۷

پرسهای مکانیکی افقی با مکانیزم لینکی در این شرکت طراحی و ساخته شد.

۱۳۸۸

شروع قراردادهای صنایع فولاد سازی با ساخت تجهیز New Segment Soupport Frame 
ساخت Ladle Turret & Lifting Arm برای صنعت فولاد

۱۳۸۹

طراحی و ساخت Tundish Tilting Stand و Porous Plug Removing برای صنعت فولاد

تاریخچه

 

 سایر محصولات